Startande spelare:   123     Fördelning herrar/damer:   82%/18%
Totalt antal starter: 200 Antal spelade starter: 200
 
Webblösning utvecklad av:  Meriq AB    

Sigmalen 2019/2020

Arrangeras av:     Sigma BK
Telefon: 08-590 310 10
E-mail: info@eklundsbowling.se
Hemsida: www.idrottonline.se/SigmaBK-Bowling

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Alex Joki Stureby BK Lördagen den 4 januari 12:00
Lördagen den 4 januari 15:00
Alex Karvonen Fyrishof BK Lördagen den 14 december 12:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Söndagen den 5 januari - Final 1
Alexander Johansson Uppsala BC 90 Onsdagen den 18 december 19:00
Altti Mattila Hammarby IF BF Lördagen den 28 december 12:00
Anders Karlsson Sigma BK Söndagen den 29 december 12:00
Lördagen den 4 januari 12:00
Anders Thenstedt BC Cobbers Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Andreas Bengtsson Fyrishof BK Lördagen den 14 december 12:00
Andrzej Malicki Sigma BK Torsdagen den 2 januari 18:00
Anette Öberg BC Cobbers Lördagen den 14 december 12:00
Anita Johansson BC Cobbers Lördagen den 14 december 12:00
Arman Baensaf Stureby BK Lördagen den 4 januari 15:00
Benny Bengtsson Fyrishof BK Lördagen den 14 december 12:00
Benny Lagerström Sigma BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Benny Ohlsson Kings Pin BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Björn Ejderling Hammarby IF BF Torsdagen den 26 december 13:00
Björn Mattsson Täby BwK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Onsdagen den 18 december 19:00
Bo Eriksson Märsta BK Lördagen den 4 januari 12:00
Carina Malmberg BC Cobbers Lördagen den 14 december 12:00
Carina Selvén Täby BwK Fredagen den 27 december 13:00
Carl Fröde Täby BwK Onsdagen den 18 december 19:00
Cecilia Modh BK Prime Sthlm Söndagen den 8 december 12:00-Early Bird
Christer Krig Märsta BK Lördagen den 4 januari 12:00
Christer Lundborg BwK Ankaret Torsdagen den 26 december 13:00
Christoffer Eklund Sigma BK Torsdagen den 26 december 13:00
Lördagen den 4 januari 12:00
Christopher Eklund Stureby BK Lördagen den 4 januari 12:00
Lördagen den 4 januari 15:00
Dan Toropu Värtans IK Fredagen den 27 december 13:00
Daniel Holmgren Pin Club Fredagen den 27 december 13:00
Daniel Stålander BK Runan Torsdagen den 26 december 13:00
Daniel Svahn BK Nobel Torsdagen den 26 december 13:00
Dennis Eklund Stureby BK Torsdagen den 26 december 13:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Söndagen den 5 januari - Final 1
Söndagen den 5 januari - Final 2
Söndagen den 5 januari - Final 3
Dimitris Savvakis BK Raa Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Eddie Jensen BK Raa Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Söndagen den 15 december 12:00
Lördagen den 4 januari 15:00
Erik Andersin Stureby BK Torsdagen den 26 december 13:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Söndagen den 5 januari - Final 1
Söndagen den 5 januari - Final 2
Ester Weismann Fyrishof BK Lördagen den 14 december 12:00
Eva Nyholm Jönsson Kings Pin BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Fredrik Hamsund Team Enköping BK Söndagen den 15 december 12:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Göran Skog BK Raa Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Lördagen den 4 januari 15:00
Hans Modh BK Raa Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Lördagen den 4 januari 12:00
Håkan Thurmander BK Trol Lördagen den 4 januari 12:00
Lördagen den 4 januari 15:00
Ingbritt Pettersson BC Cobbers Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Jan Flodin Team Enköping BK Söndagen den 15 december 12:00
Jan Stenberg BC Cobbers Lördagen den 14 december 12:00
Janitta Bredh BK Runan Torsdagen den 26 december 13:00
Jenny Hjerne BK Runan Torsdagen den 26 december 13:00
Jenny Lönn Sigma BK Söndagen den 8 december 12:00-Early Bird
Jesper Jelvin AIK Lördagen den 4 januari 15:00
Jimmy Krell Team Enköping BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Torsdagen den 26 december 13:00
Lördagen den 4 januari 12:00
Jimmy Svedlund BK Runan Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Onsdagen den 18 december 19:00
Johan Brunsberg Team Enköping BK Söndagen den 22 december 12:00
Lördagen den 4 januari 15:00
Johan Lindman BK Runan Söndagen den 8 december 12:00-Early Bird
Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Johan Norell Team Enköping BK Söndagen den 22 december 12:00
Torsdagen den 26 december 13:00
Jonas Emretzon BajenFans BF Lördagen den 28 december 12:00
Söndagen den 29 december 12:00
Jonny Ericsson Sigma BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Torsdagen den 2 januari 18:00
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Onsdagen den 18 december 19:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Kenneth Ovestad BK Runan Torsdagen den 26 december 13:00
Kenny Bengtsson Sigma BK Lördagen den 28 december 12:00
Torsdagen den 2 januari 18:00
Kent Sundin Sigma BK Torsdagen den 26 december 13:00
Lördagen den 4 januari 12:00
Kevin Melin AIK Torsdagen den 2 januari 18:00
Kevin Westin Sigma BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Kim Nordin BK Triss Lördagen den 4 januari 12:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Kjell Isaksson BK Ax Torsdagen den 26 december 13:00
Lördagen den 4 januari 12:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Kristina Gustafsson Sigma BK Lördagen den 28 december 12:00
Kurt Andersson BK Runan Lördagen den 28 december 12:00
Lars Hammarstedt Team Enköping BK Torsdagen den 26 december 13:00
Lars Lindbäck BK Kaskad Fredagen den 27 december 13:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Lars Sjölund BC Cobbers Lördagen den 14 december 12:00
Lars-Erik Karlsson BK Ax Lördagen den 4 januari 12:00
Lennart Nyman BK Nobel Fredagen den 27 december 13:00
Leo Ornered Stureby BK Lördagen den 4 januari 12:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Liam Söderkvist Sigma BK Söndagen den 15 december 12:00
Onsdagen den 18 december 19:00
Linda Sundin Sollentuna BwK Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Lördagen den 4 januari 12:00
Lovisa Nylund Sigma BK Lördagen den 28 december 12:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Madelene Blom BK Runan Torsdagen den 26 december 13:00
Mark Westphal BajenFans BF Lördagen den 28 december 12:00
Markus Jylhänmaa Sundbybergs IK Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Martin Wallin BK Ax Onsdagen den 18 december 19:00
Lördagen den 4 januari 15:00
Mats Eklund Sigma BK Torsdagen den 26 december 13:00
Mats Modin BwK Ankaret Torsdagen den 26 december 13:00
Mattias Persson Täby BwK Fredagen den 27 december 13:00
Matz Lindell Täby BwK Lördagen den 4 januari 15:00
Max Mäntykenttä BK Raa Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Max Ornered Stureby BK Fredagen den 27 december 13:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Michael Haenflein Sigma BK Lördagen den 28 december 12:00
Michael Lindquist Sigma BK Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Söndagen den 22 december 12:00
Michael Melin Åkeshovs BK Torsdagen den 2 januari 18:00
Mikael Florbrant Allmänna BK Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Mikael Isaksson Täby BwK Onsdagen den 18 december 19:00
Fredagen den 27 december 13:00
Mikael Olsson BK Runan Torsdagen den 26 december 13:00
Mikail Andersson Sundbybergs IK Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Monica Pettersson Märsta BK Lördagen den 28 december 12:00
Patrik Nilsson Stureby BK Söndagen den 29 december 12:00
Patrik Thorén BK Raa Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Söndagen den 15 december 12:00
Per Nyholm Jönsson Kings Pin BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Peter Dimander Uppsala BC 90 Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Peter Rooslien Sigma BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Söndagen den 15 december 12:00
Lördagen den 4 januari 12:00
Peter Schell Vendelsö BK Lördagen den 4 januari 12:00
Lördagen den 4 januari 15:00
Peter Wihlborg Åkeshovs BK Torsdagen den 2 januari 18:00
Pål Stål Åkeshovs BK Fredagen den 27 december 13:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Rasmus Mattsson BK Runan Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Robert Cedervall BC Cobbers Lördagen den 14 december 12:00
Robert Myrén BK Ax Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Robin Holm BK Ax Lördagen den 4 januari 15:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Sebastian Hellsing Sigma BK Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Simon Palycha Stureby BK Söndagen den 29 december 12:00
Stefan Dew Team Enköping BK Söndagen den 22 december 12:00
Torsdagen den 26 december 13:00
Stefan Soininen Kings Pin BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Susann Tolppola Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 4 januari 12:00
Sven-Olof Pettersson BC Cobbers Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Tapio Mäki BK Runan Lördagen den 14 december 12:00
Lördagen den 4 januari 15:00
Thomas Kedvik Sundbybergs IK Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Torsdagen den 2 januari 18:00
Thommy Bergström Kings Pin BK Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Tim Ahde Team Enköping BK Lördagen den 4 januari 15:00
Tomas Björnlund SK Nova Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Tomas Lind BK Ax Onsdagen den 18 december 19:00
Lördagen den 4 januari 12:00
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Söndagen den 5 januari - Semifinal
Söndagen den 5 januari - Final 1
Söndagen den 5 januari - Final 2
Söndagen den 5 januari - Final 3
Tommy Johansson BC Cobbers Lördagen den 14 december 12:00
Tommy Stavbom Märsta BK Lördagen den 4 januari 12:00
Tony Svensson Sundbybergs IK Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Torsdagen den 2 januari 18:00
Ulf Olsson Allmänna BK Onsdagen den 11 december 19:00 -Early Bird
Zoë Trender B-K Eva Söndagen den 8 december 12:00-Early Bird
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Åke Arnell BC Cobbers Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird
Söndagen den 5 januari 17:30 - Kvartsfinal
Åsa Myrén BK Prime Sthlm Söndagen den 8 december 12:00-Early Bird
Lördagen den 4 januari 15:00
Åsa Nylund Sigma BK Lördagen den 28 december 12:00
Åsa Thenstedt BC Cobbers Lördagen den 7 december 12:00 - Early Bird

TOTALT: 123 SPELARE